POSJETA SAJMU KNJIGE 22.04.2022.

Sekcija za strip, animaciju i film (najmlađi članovi sekcije) sa voditeljem Vedadom Šabanadžovićem, bibliotekarom škole je posjetila 33. internacionalni sajam knjiga i učila koji je održan u Centru Skenderija u periodu od 20.04. do 25.04.2022. godine. Moto sajma je bio „Moć knjige“, a biblioteke kao ovogodišnji počasni gosti su upriličili druženje „Bibliotekari – čuvari moći knjige“. Naši učenici su osim ostalih sajamskih sadržaja posjetili i izložbu “Stare i rijetke knjige” Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu koju je predstavila bibliotekarka škole Amina Abdulahović . Imali su priliku vidjeti veliki broj izuzetno vrijednih, unikatnih primjeraka knjiga i publikacija, starih preko stotinu godina koje se nalaze u posjedu ove biblioteke.