Posjeta biblioteci

U ponedjeljak, 30.01.2023. u posjetu biblioteci su došli učenici II-1 razreda sa učiteljicom Džanelom Malkić. Tom prilikom prikazani su crtani filmovi sekcije za strip, animaciju i film “Plamena” i posljednji “Rolna TV”. Učenici su naročito bili zainteresirani za proces nastanka crtanog filma, pa je sa njima svoja iskustva podijelila Semina Karišik, animator i član sekcije za strip, animaciju i film (inače, jedan od autora spomenutog crtanog filma “Rolna TV”, koji je osvojio treće mjesto na XXIV Festivalu filma djece i omladine Zenica 2022.)

Na kraju posjete na oduševljenje učenika dogovorena je radionica animacije. U petak, 03.02.2023. održana radionica animacije, ali o tome u sljedećem postu 😉